Сучасні утеплювачі для зимового одягу ділять на три групи: синтетичні (штучні), натуральні та змішані. Перший тип краще тримає форму, переносить прання і активне використання.

Крім того, незважаючи на штучність, синтетичні матеріали гіпоалергенні. Синтетичний утеплювач не накопичує бруд і не вбирає запахи, не притягає пил і не створює сприятливу мікрофлору для появи кліщів і шкідливих мікроорганізмів.

Однак багато хто воліє натуральний утеплювач, так як вважають даний матеріал більш безпечним і теплим. Насправді ефективність утеплювача залежить не тільки від виду, а від якості і технології виготовлення одягу.

Як вибрати якісний утеплювач


Повітря — кращий термоізолятор. Тому, чим більше нерухомого повітря знаходиться в одиниці утеплювача, тим краще і довше одяг зберігає тепло. А чим легше волокна, тим більше порожнин всередині для утримання повітря. Тому найбільш підходящим варіантом є легкий утеплювач з малою щільністю.

Крім того, якісний матеріал повинен бути довговічним і стійким до зносу, екологічним і безпечним. Він не повинен вбирати вологу й сторонні запахи, втрачати форму, м'яти і скочуватися, сідати та ставати тонше в процесі експлуатації.

Натуральні утеплювачі


Натуральний пух або пух + перо — екологічний, легкий і довговічний утеплювач для одягу, який за рахунок специфічних природних властивостей не дає волозі вбиратися. Він володіє високими теплоізоляційними якостями, добре зігріває і підходить для сильного морозу.

Однак це алергенний матеріал, тому не рекомендується для новонароджених і дітей грудного віку. Крім того, пух є підходящим середовищем для розмноження кліщів і добре притягує пил.

Шерсть або овчина — довговічний і гіпоалергенний матеріал, стійкий до зносу. Тут не скупчуються шкідливі мікроби і комахи. Це підходящий утеплювач для дитячих комбінезонів і конвертів, які зігріють малюка і в мінус 25 градусів. Вовняний підклад або підстібку застосовують для курток, пальто та іншого верхнього одягу, для виготовлення теплих штанів, кофт і светрів. 

Якісна шерсть, не колеться, не вбирає піт і сторонні запахи. Вона добре тримає тепло, але при цьому пропускає вологу і не завжди підходить для активної експлуатації. Крім того, вона відрізняється важкою вагою в порівнянні з іншими утеплювачами. Тому шерсть застосовують в основному для малюків до року і малорухливих діток.

Змішані утеплювачі


Ватин — дешева різновид утеплювачів, до складу якої входить шерсть, віскоза, бавовна, синтетичні волокна і відходи виробництва. Відрізняється низькою теплоізоляцією і важкою вагою. Він утримує вологу всередині і сьогодні застосовується рідко.

Шерстепон — сучасний утеплювач російського виробництва, який містить натуральну шерсть і поліефірні волокна. Матеріал застосовують для виготовлення верхнього одягу, спортивного спорядження та постільних речей.

Відрізняється легкістю і пружністю, високою теплоізоляцією. Однак шерстепон може викликати алергічну реакцію. Крім того, при сильному впливі вологи деформується. Без належної обробки у виробах з'являється міль.

Альполюкс — сучасний теплий і легкий утеплювач, який поєднує натуральну шерсть Мериноса і якісне мікроволокно. Включає кращі властивості натурального і синтетичного наповнювача. Добре зігріває і зберігає тепло, безпечний і не викликає алергії, не мнеться і швидко відновлює форму. М'який, пластичний і еластичний матеріал.

Синтетичні утеплювачі


Синтетичні утеплювачі — поліестер 100%. Один з найпоширеніших і доступних поліестерових утеплювачів вважається синтепон. Цей матеріал виготовляють за допомогою скріплення поліефірних волокон.

Даний утеплювач відрізняють дешевизна, об'ємність і легкість, досить високі теплові характеристики. Проте він має значні мінуси і недоліки, серед яких схильність до деформації, підвищена вологопроникність і недовговічність.

Синтепон не пропускає повітря, деформується після впливу великої кількості вологи і активної експлуатації. Так, після прання він втрачає до половини товщини. Сьогодні цей матеріал застосовують для виготовлення дешевої демісезонного одягу, так як він не придатний для температури нижче мінус десяти градусів.

Сьогодні на зміну синтепону прийшли більш якісні та практичні матеріали, серед яких тінсулейт, ізософт і холлофайбер. Такі вироби відрізняє висока теплоізоляція.

При цьому ізософт і холлофайбер витримують холодну зиму і мороз в мінус 25 градусів. А тінсулейт придатний для використання навіть при температурі нижче ніж мінус 40 градусів. Крім того, популярність набувають і ультрасучасні утеплювачі для одягу, серед яких шелтер, силікон і термофин.

Найтепліші силіконові утеплювачі


Холлофайбер характеризується доступністю, високою якістю і надійністю. Він володіє однорідною пористою структурою, добре тримає форму, не розсипається навіть після тривалої експлуатації. Тінсулейт тепліше і легше, ніж холлофайбер. Він витримує більш низький температурний режим, але і коштує набагато дорожче.

Тінсулейт (Thinsulate)-найтепліший матеріал. Він утримує тепло і не деформується після прання або тривалої експлуатації, здатний повертати форму, відрізняється стійкістю до зносу і вологи. Він застосовується для утеплення повсякденного зимового одягу для дітей і дорослих, Виготовлення спецодягу та костюмів. Підходить для застосування в суворих екстремальних умовах і використовується для наповнення чохлів, м'яких іграшок, подушок і ковдр.

Слімтекс (slimtex)володіє наступними перевагами: Низька товщина готового продукту. Ця властивість досягається завдяки інноваційній технології виробництва. Така якість грає на руку творцям теплого одягу, адже воно дає можливість втілювати в життя набагато більше дизайнерських задумок, без зниження ефективності утеплення. Підвищена вологостійкість. Slimtex практично не вбирає вологу. Навіть при прямому попаданні води, волокна матеріалу дуже швидко відновлюють свій первісний стан. Завдяки цьому допустимо використання в умовах підвищеної вологості або негативних температур.

Який утеплювач вибрати


Щоб зрозуміти, на яку погоду розрахований одяг, зверніть увагу на щільність утеплювача. Як правило, вона варіюється в межах 60-500 г/м2. Утеплювач 100 гр підійде для весни і осені. Утеплювач 180 гр краще вибирати для теплої зими.

Для класичної зими в європейських регіонах країни підійде 200 гр. Утеплювач понад 300 — для холодної зими при температурі нижче мінус 25 градусів. Для суворих умов виготовляють утеплювачі понад 400.