У більшості батьків є помилка, що манеж — річ абсолютно марна і навіть непотрібна. Але це не так. Давайте розберемося, чому манежі заслужили таку репутацію. Чому манежі потрібні, як і коли використовувати його для малюка, на що звернути увагу при виборі?

Перш за все, манеж є незамінним засобом безпеки як вдома, так і в гостях або на природі. Використовуючи манеж, мама може не турбуватися про дитину, коли приймає душ або, наприклад, зайнята на кухні. Батьки, перебуваючи в гостях у друзів або родичів, можуть бути впевнені, що їх дитина захищена від травм, опіків, порізів, ударів струмом, ризику проковтнути щось невідповідне. Він не підхопить кишкове захворювання (не всі друзі або родичі погодяться дезінфікувати підлоги та інші поверхні перед вашим приїздом). Манеж - ваш надійний помічник у такій нелегкій батьківській праці.

Отже, ваша дитина підріс. Він вже вміє сидіти, вставати або повзати. І ви задумалися про придбання манежу. На жаль, ви запізнилися з покупкою. Для того, щоб малюк не сприймав манеж як посягання на свою свободу і обмеження досліджень, купувати манеж необхідно практично відразу після народження і поступово привчати до нього дитину. Ваш малюк повинен усвідомлювати, що манеж — невід'ємна частина його життя, і той милий "шматочок дому", де йому затишно і цікаво проводити час.

Починати привчання дитини до манежу необхідно до того, як дитина зможе самостійно сідати. Покладіть малюка в манеж буквально на кілька хвилин і залиште одного. При цьому в манежі обов'язково повинні лежати іграшки, які він може знайти тільки тут і ніде більше. Не давайте малюкові іграшки з манежу для гри в колясці або іншому місці. Через 5 хвилин перекладіть дитину назад в ліжечко. Не залишайте новонародженого в манежі надовго. Поступово малюк зрозуміє, що проводить в манежі певні періоди часу, що мама не забула про нього і обов'язково повернеться.

Дуже акуратно збільшуйте інтервал знаходження дитини в манежі. Ваш малюк повинен відчувати, що мама не кинула і не покарала його, а пішла для того, щоб не заважати йому грати з його "ексклюзивними", призначеними тільки для манежу іграшками

Ваша дитина не буде сприймати манеж як покарання або "в'язницю", звідки потрібно скоріше вибратися, тільки якщо ви почнете класти його в манеж якомога раніше. Ви уникнете істерик і скандалів, збережіть спокійну емоційну обстановку будинку при використанні манежу в подальшому для підрослого дитини.

Не забувайте, що немовлята дуже вразливі. Вони швидко радіють чомусь новому, то також швидко від цього втомлюються. Гра в манежі допоможе малюкові отримувати додаткові враження. Він буде швидше втомлюватися фізично і, відповідно, швидше і міцніше засипати.

Ні в якому разі не використовуйте манеж замість ліжечка і навпаки. Дитина повинна чітко усвідомлювати, що ліжко — це місце для сну, коляска — місце для прогулянок, а манеж — місце для ігор. Якщо дитина почне грати в ліжку, то вона перестане у нього асоціюватися з місцем для сну. Або якщо ви регулярно будете дозволяти малюку засинати і прокидатися в манежі, він перестане сприймати манеж як улюблене місце для гри. В кінцевому рахунку це призведе до того, що Вам буде дуже складно укласти малюка спати, коли прийде час відпочинку.

Що стосується кількості часу, що Ваш малюк повинен знаходитися в манежі, то тут немає чіткого регламенту. Це питання суто індивідуальне і залежить від темпераменту вашої дитини, його характеру. Деякі особливо активні малюки витримують лише 15 хвилин, а спокійні діти можуть грати в манежі і цілу годину. Але навіть ці мінімальні 15 хвилин дуже допоможуть мамі, звільнять її час для особистих і домашніх справ. При цьому мама буде впевнена, що її дитина знаходиться в безпеці. Є ще один плюс. Коли дитина звикне до манежу хоч і на короткий період часу, то Ви можете сміливо класти його в манеж кілька разів в день — наприклад, до і після денного сну. І ніколи не залишайте дитину в манежі проти його бажання: якщо він проситься до мами на ручки, то не можна змушувати його знаходиться в манежі насильно.

Формально манежі можна використовувати, поки дитина не досягне ваги 14 кг. Але якщо ви помітили, що малюк вже намагається самостійно вилізти з манежу, то треба негайно припинити його використання.