Дитяче автокрісло далеко не предмет розкоші – це необхідна система захисту вашої дитини від самого народження.

Необхідність дитячого автокрісла-аксіома, яка вимагає не доказів, а лише терпіння в пошуках відповіді на питання: яким воно повинно бути? Як визначити ступінь безпеки дитячого автокрісла? До скількох років в ньому може кататися малюк? Скільки коштує оптимальне поєднання якості, безпеки, дизайну і зручності? Коли варто міняти «вагову категорію» автокрісла для дитини? На ці питання ми і відповімо в цій публікації

Дитяче автокрісло має бути а) новим, б) зручним для дитини і в) безпечним. Це головне.

Зручність для дитини – це не обов'язково відповідність віку групі крісел. У різних батьків діти і важать по-різному, і виростають до різних розмірів. Тому підхід повинен бути індивідуальним. Перед тим, як відправитися в магазин або на сайт з продажу автокрісел для дітей, зважте малюка. А якщо є можливість – візьміть малюка з собою.

Традиційно, автокрісла ділять на 5 груп (групи описані на 2 і 3 фото)

Але є й універсальні. Вони поєднують в собі відразу кілька груп. Наприклад, в категорії "1/2/3" поєднуються групи: "1 «(9-18 кг),» 2 «(15-25 кг) і» 3" (22-36 кг). В середньому вони охоплюють віковий період від 9 місяців до 12 років. Тобто, переїхавши з автолюльки, дитина може залишатися в одному кріслі аж до того моменту, поки воно не перетворитися в бустер.

3 випадки, коли універсальне автокрісло вам ідеально підходить:

1 вік дитини

Ви купуєте крісло для дитини у віці 1,5 – 2,5 року, яким група «2/3» ще не підходить (його вага менше 15 кг, зріст нижче 95 см). Вибирати крісло групи «1» в даному випадку не логічно, адже малюк дуже швидко виросте з нього.

2 Використовується рідко

Крісло купується для автомобіля, який використовується дуже рідко. Крісло-трансформер в даному випадку буде найбільш економічним рішенням питання і гарантом безпеки вашого малюка.

3 Фінансові можливості

Фінансова можливість купувати дитяче сидіння під кожну вікову групу відсутня. В цьому випадку краще віддати перевагу трансформер, ніж адаптери, які, до слова, скоро будуть під забороною.

Способи кріплення. Їх всього три:

  • Штатні ремені безпеки;
  • Система Isofix;
  • Система Latch і SuperLatch.

Переваги кріплення штатним ременем:

  1. Універсальність (штатний ремінь безпеки є в кожному автомобілі).
  2. Вигідна вартість.
  3. Можливість установки на будь-якому сидінні автомобіля.

Недоліки кріплення штатним ременем безпеки:

  • Складність процесу фіксації.
  • Не такі високі показники безпеки в порівнянні з Isofix і Latch.
  • Можливість зіткнутися з "нестачею " штатного ременя.

Переваги Isofix:

  • Легко і швидко закріплюється в салоні автомобіля.
  • Крісло встановлюється жорстко, виключено перекидання і» виїзд " вперед.
  • Надійний захист дитини при аварії.

Недоліки Isofix:

  • Більш висока вартість (приблизно в 1,5 рази в порівнянні зі стандартним способом кріплення).
  • На 30 % більше вага, ніж у крісла зі звичайною фіксацією.
  • Не є універсальною, далеко не всі машини оснащені ISOFIX.
  • Можливість вібрації крісла через жорсткої фіксації.
  • Обмеження по вазі 18 кг.
  • Можливість установки лише на задніх бічних сидіннях.

Головна особливість кріплення Latch (американський стандарт) в порівнянні з Isofix полягає у відсутності металевої рами і кронштейнів в конструкції крісла, що значно полегшує його вагу. Кріплення здійснюється за допомогою міцних ременів, які фіксуються карабінами до скоб Latch на задньому сидінні автомобіля.

Переваги Latch:

  • Відсутність вібрації завдяки м'якій фіксації еластичним ременем.
  • Зручна установка (замки не обов'язково замикати одночасно, як в Isofix).
  • Крісло важить на 1,5 – 2,6 кг легше, ніж аналогічне з Isofix.
  • Надійний захист дитини при аварії.
  • Збільшення допустимої ваги дитини до 29,6 кг (для Isofix – 18 кг).

Недоліки Latch:

  • Невеликий вибір (моделі Latch представлені в Росії дуже бідно).
  • Не є універсальною, далеко не всі машини оснащені скобами Latch і Isofix.
  • Відсутність бюджетних моделей.
  • Можливість установки лише на задніх бічних сидіннях.

Сучасні моделі відрізняються анатомічною формою сидіння, завдяки чому малюк відчуває себе комфортно. Конструкція багатьох моделей має на увазі наявність зручних підлокітників, а також підставки для ніг. Багато виробники також пропонують ряд корисних аксесуарів, що дозволяють підвищити комфорт поїздки.

Що стосується дизайну, тут все залежить від індивідуальних переваг. Сьогоднішній асортимент задовольнить навіть найвимогливіших батьків, які у виборі автокрісла прагнуть слідувати модним тенденціям!

Якщо ви плануєте часто виїжджати з малюком, має значення вага крісла, адже вам доведеться його постійно переносити та встановлювати. А оскільки з дитиною найчастіше їздить саме мама, то рекомендується вибирати підйомне дитяче сидіння.

Комфорт поїздки у багато залежить і від матеріалу оббивки дитячого сидіння. Рекомендується віддавати перевагу натуральним тканинам. Якщо оббивка у обраного Вами крісла синтетична, придбайте бавовняний чохол.

7 порад, які допоможуть вам правильно вибрати автокрісло

1 Вага має значення!
Багато батьків при виборі орієнтуються тільки на вік дитини, і це неправильно. Щоб грамотно підібрати потрібну модель, необхідно знати вагу, а краще і зріст малюка. Тому перед походом в магазин рекомендуємо підготуватися, і зробити всі необхідні виміри.

2 Без примірки нікуди.
Автомобільне сидіння для дітей обов'язково має бути «за розміром». Тому за його покупкою найкраще вирушати разом з дитиною. Влаштуйте невеликий «тест-драйв» - посадіть малюка в крісло на спеціальному демо-стенді і поспостерігайте, чи комфортно йому там. Також рекомендується «приміряти» утримуючий пристрій і до автомобіля, в якому ви плануєте його використовувати.


3 увага на ремені!
Зручні ремені – запорука комфортної поїздки і гарант безпеки. Особливо важливо перевірити фіксатори, розташовані в області промежини, щоб вони не натирали. Замок-пряжка, що з'єднує всі ремені, повинен мати прокладку, широку і досить пружну. Бажано наявність блокування, щоб дитина не зумів розстебнути замок під час руху.

4 шукаємо значок.
Хочете купити дійсно якісне автомобільне крісло? Перевірте, чи є на ньому значок ECE R44\03 або 04. Його присутність говорить про те, що виріб пройшов всі перевірки, і повністю відповідає європейським стандартам безпека (дуже жорстким, між іншим!).

5 Захист збоку.
В гарному кріслі обов'язково повинна бути передбачена бічний захист голови, шиї та плечей. При бічному ударі вона захищає від важких травм.

6 За кріслом - в спеціалізований магазин!
Бажано купувати дитяче сидіння в спеціалізованому магазині разом з дитиною. По-перше, у вас буде величезний вибір і допомога експерта з безпеки. По-друге, ви зможете подивитися всі необхідні сертифікати якості. І, по-третє, там завжди є демо-стенд для примірки.

7 Надійний каркас. При ДТП на крісло припадає величезне навантаження, тому дуже важливо, щоб його каркас був міцний. Найнадійнішими вважаються металеві каркаси, але вони значно обтяжують вагу крісла. Якщо купуєте автокрісло з пластиковим каркасом, переконайтеся, щоб це був пластик первинної обробки, він більш міцний.


Нове чи вживане?

Чи варто економити на безпеці власної дитини? Фахівці не рекомендують купувати дитяче крісло б/у з кількох причин:

  1. Неідеальний стан. Купуючи дитяче сидіння б/у ви повинні бути готові до того, що воно може мати досить пошарпаний вигляд. Експлуатується така річ не завжди акуратно.
  2. Приховані дефекти. Людина, яка продає вам, може приховати наявність будь-яких дефектів або поломок, про які ви дізнаєтеся вже в процесі використання. Дитяче сидіння може продаватися після того, як перенесло аварію. Але ж за правилами безпеки в цьому випадку воно повинно бути утилізовано.
  3. Небезпека для здоров'я. Якщо дитина має схильність до алергії, ризик її загострення збільшується, адже колишні власники могли мати тварин.

У нашому ж магазині ви зможете підібрати модель автокрісла, яка підходить саме вашій дитині. Вам варто тільки оформити замовлення за допомогою кошика. А для консультації наберіть номер менеджера або напишіть нам. Гарних вам покупок :)