В наш час продається величезна кількість дитячих іграшок. І не завжди молоді батьки можуть відразу ж зробити правильний вибір - чи потрібна ця іграшка прямо зараз?

Сьогодні ми розглянемо як правильно вибрати брязкальце, і які бувають їх різновиди. Адже саме з брязкальця починається навчання малюка...
Протягом першого року іграшки сприяють розвитку різних навичок, емоційному і фізичному розвитку.

При виборі іграшки обов'язково треба враховувати наступне: безпека вироби, яскраві кольори(для самих маленьких іграшка може містити не більше ніж 3 кольори) і різноманітність форм, різний наповнювач (видає різні звуки - шурхіт, тріск, хрускіт, дзвін), можливість вільного очищення.


І ось знову, ви зробили вибір, але як же грати з новонародженим за допомогою брязкалець?

Отже:

  1. Коли малюкові всього один місяць, він безпорадний, тому іграшку йому повинен демонструвати дорослий. Робити це необхідно так, щоб зацікавити малюка, привернути його увагу. Рухайте предметом плавно, злегка дзвенячи їм. Дитина таким чином вчиться концетрувати свою увагу.
  2. В 1,5 - 2 місяці дорослий може вкласти іграшку в ручку дитини. Таким чином малюк навчиться утримувати предмети, підносити їх до обличчя і торкатися його губами.
  3. Ще через пів-місяця спробуйте змусити дитину самостійно взяти іграшку або ж спробувати дотягнутися до неї.
  4. У 3-4 місяці малюк вже набуває деякі навички і стає більш самостійним. Він із задоволенням візьме брязкальце з ваших рук. Затиснувши її в кулачку маля буде уважно її розглядати, повертіти в ручках і трясти нею, прислухаючись до видаваних звуків

У перші дні життя малюкові абсолютно не потрібні ніякі іграшки. Головне, щоб з поруч була Мама.А от з першого місяця-зверніть увагу на спеціальні іграшки, які можна підвісити над ліжечком, карусельки, мобілі.
Іграшку потрібно підвішувати над ліжечком на відстані не менше 30 см. До того ж не вибирайте гучну іграшку. Нехай це буде іграшка з ніжними і тихими звуками.
Іграшка-карусель має кілька позитивних якостей — колір іграшок, музика і рух. Але для зовсім маленької дитини все разом це поки не потрібно. Замість розвитку і радості він буде стомлений, роздратований. Час від часу міняйте іграшки-урізноманітніть дозвілля малюка.


З 2-х місяців можна показувати різні брязкальця, кільця і т. д. Іграшки хваталки, сжималки, кусалки і які можна слухати. Дитина буде прагнути помацати і дотягнутися до таких предметів.
І в цей час важливо давати дитині іграшки різні за формою, розміром і по фактурі. (тканина, дерево, гума, пластик)
Яскраві детальки і різні форми брязкальця стимулюють у дитини мислення. Він їх досліджує за допомогою ручок і ротика. Всі детальки у іграшок повинні бути з якісного і міцного матеріалу і не повинні мати гострих кутів.
Якщо ж ви помітили, що малюк все ще лякається таких іграшок, запропонуйте їх трохи пізніше
Дуже добре, коли в іграшці є кілька різних частин. З такою іграшкою буде цікаво пограти. Тверду частину можна мацати і чесати ясна, а м'яку частину можна посмоктувати або покусувати.
У віці 5-6 міс. і далі, дітлахи люблять в руках тримати іграшки, люблять ними погриміти, стукати по столу або перекладати. Гарною іграшкою може стати звичайна х/б ганчірочка, її можна буде жувати, м'яти і смоктати. (тільки потрібно прати періодично, і краще щоб вона не линяла) так само хороші іграшки в цьому віці це гумові пищалки, м'які іграшки (без довгого хутра), м'ячики, кубики.
З 6-7 місяців вже можна пропонувати різні сортери
Яка б іграшка не була - завжди пам'ятайте, живу мову і увагу мами не замінить жодна. Любіть своїх дітей, даруйте їм ніжність і увагу.